Aranżacja w hawajskim stylu

Hawajskie akcenty są obecnie bardzo popularne w modzie, jednak nie tylko. Poszczególne elementy hawajskiego stylu można zaczerpnąć urządzając własne mieszkanie. Korzyści z tego jest wiele. Przede wszystkim zyskamy pogodne, a jednocześnie spójne wnętrze. Na co zwrócić uwagę dekorując mieszkanie zgodnie z hawajskim stylem? Pierwszym krokiem jest posiadanie planu. Musimy posiadać przynajmniej podstawowy zmysł plastyczny, żeby wszystko dokładnie rozplanować.

Styl hawajski jest niemal całkowitym przeciwieństwem polskiego. Dominują w nim żywe, wyraziste kolory. Meble mogą być wykonane z wikliny. Można je znaleźć np. na pchlim targu. Jeżeli posiadamy jakiekolwiek umiejętności krawieckie, możemy samodzielnie spróbować wyszyć tropikalne wzory na poduszkach czy pościeli.

W przeciwnym wypadku warto kupić gotowy produkt. W mieszkaniu powinny dominować egzotyczne elementy. Łatwo można je uzyskać za pomocą odpowiednich roślin. W sklepach ogrodniczych bądź w kwiaciarniach możemy kupić małe palmy. Jednakże sprawdzą się także drzewka cytrusowe. Mieszkanie w stylu hawajskim powinno być odpowiednio oświetlone.

Najlepiej, żeby było to światło dzienne. W miarę możliwości warto zrezygnować z zasłon na rzecz rolet lub żaluzji. Pamiętajmy również o obrazach. Wybierzmy wesołe i kolorowe reprodukcje. Zamiast obrazów możemy zawiesić fototapety. Mieszkania w stylu hawajskim najlepiej wyglądają w przypadku dużych pomieszczeń.

Wówczas można zdecydować się na więcej akcentów, które będą świadczyć o egzotyce mieszkania.