Chroń dłonie przed słońcem

Większość z nas chroniąc swoje ciało przed słońcem nakłada kremy z filtrem na twarz, dekolt oraz ramiona. Niestety zapominamy o dłoniach, a to wielki błąd, gdyż to właśnie na tej części ciała najszybciej da się zauważyć negatywne skutki oddziaływania promieni słonecznych. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna, dlatego też wymaga szczególnej ochrony.

Dłonie są najczęściej bowiem narażone na działanie czynników zewnętrznych takich jak mróz, wiatr czy właśnie słońce i o ile staramy się chronić nasze ciało przed szkodliwym działaniem, to dłonie są często traktowane po macoszemu. Niestety delikatna skóra na wierzchu dłoni sprzyja powstawaniu plam i przebarwień, co jest szczególnie widoczne u osób starszych. Na dłoniach także, w efekcie działania promieni słonecznych, tworzą się zmarszczki, a skóra zaczyna wiotczeć.

Wszystko to przez brak właściwej ochrony. Nakładając zatem kremy z filtrem nie zapominaj o dłoniach. Możesz na nie nanieść wyższy filtr niż na resztę ciała, gdyż tego wymaga skóra dłoni oraz fakt, że są one częściej wystawiane na działanie promieni słonecznych.