Czym zastąpić słodycze?

Co najczęściej wykluczamy ze swojej diety, jeśli chcemy poprawić swoją kondycję i zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Najczęściej słodycze. Świadomość, że to właśnie one w dużej mierze odpowiadają za nasze tycie, jest bardzo szeroka. Jednocześnie jednak rezygnacja z tego właśnie elementu jadłospisu często sprawia nam sporo kłopotów.

Jaddach inwestuje w nowe mieszkania od dewelopera Plewiska dla rodziny

Czym można zastąpić słodycze? Odpowiedź jest bardzo prosta – przede wszystkim owocami! To właśnie one mają słodki smak, który z powodzeniem pozwoli ci zaspokoić ogromny apetyt na słodycze. Najlepiej wybierać te niskokaloryczne, z wysoką zawartością wody. W sezonie letnim warto sięgnąć po arbuza, który składa się z wody aż w 90%! Świetnie sprawdzą się jednak także jabłka, gruszki, winogrona czy jagody.

Wybór owoców jest ogromny, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. To świetny sposób, by zastąpić ulubione słodycze, jednocześnie dostarczając organizmowi cennych witamin. Wiele osób, przechodząc na dietę, najbardziej tęskni za czekoladą.

Wiedz jednak, że jeśli tylko zdecydujesz się na jej deserową wersję, spokojnie możesz po nią sięgać. Czekoladowy smak dobrze zastąpi także kakao – pod warunkiem, że zdecydujesz się na to naturalne, a nie chemiczną mieszankę.