Dobierz wysokość filtra do typu swojej skóry

Każda cera jest inna, każda zatem wymaga innego typu ochrony. Słońce może mieć różny wpływ na skórę, najgroźniejsze jest natomiast dla cer typowo białych, jasnych.

To wyjaśnia, dlaczego niektórzy o jasnej karnacji już po kilkunastu minutach przebywania na słońcu są zaczerwienieni. To właśnie oni potrzebują najwyższej ochrony przeciwsłonecznej.

Czym jest to spowodowane? Każda skóra, bez względu na kolor i odcień, zawiera barwnik zwany melaniną. Osoby z ciemną karnacją mają tego barwnika więcej, osoby z jasną – mniej.

Melanina jest pewnego rodzaju naturalnym filtrem przeciwsłonecznym skóry, dlatego też łatwo jest wywnioskować, że osoby z ciemną karnacją są lepiej chronione przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Osoby z jasną cerą posiadają mniejszy poziom naturalnej ochrony, dlatego też muszą zadbać o to, by używać kosmetyków z wyższym SPF.

Nie znaczy to jednak, że osoby z ciemną karnacją mogą zupełnie zrezygnować z używania kremów z filtrem. Im wystarczy, że na ciało nałożą kosmetyki z SPF 15-20.