Dobry filtr to nie wszystko

Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że skoro używają dobrego kosmetyku z wysokim filtrem SPF to słońce jest dla nich zupełnie niegroźne i mogą wręcz bezkarnie opalać się całymi godzinami. Niestety filtry tak nie działają i nawet te o wysokiej ochronie wcale nie gwarantują nam 100-procentowego bezpieczeństwa.

Nawet jeżeli zabezpieczasz swoją skórę przed słońcem to pamiętaj o tym, że nie zawsze jest dobra pora na opalanie. W godzinach 12-15, kiedy to słońce jest najbardziej aktywne nie jest wskazane opalanie się, nawet jeżeli chronisz swoje ciało bardzo wysokim filtrem.

Oczywiście opalanie z filtrem może być niebezpieczne także w przypadku wyboru niewłaściwej wysokości ochrony. SPF 30 jest np.

stanowczo za niski dla osób z bardzo jasną karnacją, które planują opalać się w pełnym słońcu przez kilka godzin. Filtry nie zastąpią także odpoczynku w cienieniu.

Podczas opalania się pamiętaj zatem o tym, by co jakiś czas schować się w pomieszczeniu lub zacienionym miejscu, by dać skórze odpocząć.