Gdy natura to za mało

Ludzkie ciało nie jest doskonałe. Posiada swoje wielkie walory, ale też wiele wad, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka.

Patrząc na siebie w lustrze z reguły dostrzegamy więcej niedoskonałości, które chcielibyśmy ukryć lub skorygować. Osoby z zewnątrz zazwyczaj nie są aż tak wnikliwe, choć bywa też całkiem przeciwnie.

Zwłaszcza gdy na drugą osobę patrzą jak na obiekt seksualny lub kandydata do zostania życiowym partnerem. Nasza naturalna uroda jest wielką wartością, jednak może przegrać z oczekiwaniami otoczenia.

Właśnie z tej przyczyny dość powszechnie sięgamy po kosmetyki, które mają poprawić naszą aparycję. Czynią to głównie kobiety, choć nie należy w tym temacie generalizować.

Tak się bowiem składa, że systematycznie rozrasta się rynek kosmetyków męskich – w tym takich, które mają opóźnić starzenie czy poprawić kondycję skóry. Jeszcze nie wszyscy panowie dorośli do tego, aby po nie sięgać, jednakże wiele wskazuje na to, że wkrótce ich potrzeba poprawiania natury również wzrośnie.

www.chwasty.net.pl