Jedzenie dobre dla dzieci

Dieta dzieci z pewnością różni się od diety dorosłych – jest w niej o wiele więcej białka i wyrobów mlecznych, nie ma natomiast zupełnie niektórych produktów, takich jak grzyby. Co więc podawać najmłodszym, aby byli zdrowi i prawidłowo się rozwijali. Nie można oczywiście zapominać o śniadaniu, które w przypadku dzieci jest jeszcze ważniejszy niż w przypadku dorosłych. Nawet, jeśli nasza pociecha jest niejadkiem absolutnie nie można odpuścić mu tego posiłku.

Nie dość, że wpływamy niekorzystnie na jej zdrowie, to jeszcze uczymy ją złych nawyków. Co najlepiej podać dziecku na śniadanie? Rano mózg potrzebuje cukrów, aby mieć siłę do całodniowej pracy. Nie każde węglowodany są jednak na maluchów korzystne. Najlepiej wybrać te złożone zawarte m.

in. w owocach, nabiale, ryżu czy owsiance. Nie możemy zapominać także o białku i tłuszczach. Mózg dziecka potrzebuje ich, aby prawidłowo się rozwijać, a maluchy rosną w tak szybkim tempie, że na pewno ich organizm wykorzysta wszystkie substancje odżywcze.

www.dream-craft.pl