Kosmetyki dla mam. Na co uważać?

Przyszła mama także chce być zadbana, dlatego nie ma przeciwwskazań do tego, by stosowała kosmetyki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że muszą być to produkty bezpieczne, które nie zaszkodzą dziecku.

Najlepszym wyborem będą specjalne kosmetyki z linii dedykowanym mamom. Są one zazwyczaj hipoalergiczne i bezzapachowe, dlatego nie wywołują podrażnień, albo po prostu pójść do specjalistki w tej dziedzinie, podobnie jeśli chodzi o makijaż ślubny w Białymstoku.

Także kobiety ciężarne mogą stosować kolorowe kosmetyki. Czasami potrzeba wykonać makijaż okolicznościowy koszalin to miasto, w którym doradzi nam kosmetyczka. Makijaż należy dokładnie zmywać każdego wieczora, by pozostałości nie zanieczyszczały skóry.

Niewskazane są błyszczyki, które zawierają cynamon oraz retinol, gdyż mogą być szkodliwe. Przyszłe mamy borykają się z przesuszoną skórą, dlatego najlepszym wyborem będą toniki oraz mleczka bezalkoholowe.

Należy uważać na perfumy oraz zapachowe kremy. Nie tylko mogą wywoływać mdłości u kobiet, które są wrażliwe na zapachy, ale także powodować zaburzenie hormonalne u dzieci.

Powinno się również zrezygnować z wykonywania peelingów oraz kosmetyków, przy których należy wykonywać masaże brzucha.

www.pol-argos.pl