Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej przez cały rok

Chociaż wydawać może się, że skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym powinniśmy chronić jedynie latem, to prawda jest zupełnie inna. Słońce oddziałuje bowiem na naszą cerę niemal zawsze, nawet wtedy gdy wydaje nam się, że jego promienie są poza naszym zasięgiem.

Kosmetyki z filtrami nie bez powodu są dostępne z SPF różnej wysokości w składzie. Bowiem w zależności od pory roku nasze ciało powinniśmy chronić przed promieniowaniem słonecznym z różną siłą.

Zarówno jadąc zimą na narty jak i latem nad morze należy zapakować do kosmetyczki produkty z filtrami. Jednak należy przy tym sprawdzić wysokość ochrony takich produktów.

Słońce zimą, jak nam się zazwyczaj wydaje, świeci słabiej, jednak jego promieniowanie może być tak samo szkodliwe jak latem. Oczywiście w słoneczny zimowy dzień nie ma konieczności, żeby nakładać na ciało wysoki filtr, zwłaszcza, że jest ono chronione kombinezonem czy kurtką.

Warto jednak pamiętać o twarzy i zabezpieczyć ją kremem minimum z SPF 20. Powinniśmy w kosmetyczne zawsze posiadać kosmetyk ochronny, gdyż filtry są nam bardziej lub mniej potrzebne przez cały rok.

www.eaf-eg.org