Przygotuj skórę do opalania

Zanim zaczniesz opalanie się pomyśl o tym, czy twoja skóra jest dobrze do tego przygotowana. Odpowiednie przygotowanie ciała do opalania pomoże ci bowiem uzyskać zdrową i piękna opaleniznę, bez podrażnień skóry. Jest kilka zabiegów, z których powinnaś zrezygnować przed opalaniem oraz kilka, które koniecznie powinnaś wykonać.

Przede wszystkim nie opalaj się, jeżeli twoja skóra jest świeżo po depilacji. Wówczas dużo łatwiej jest o podrażnienia i zaczerwienienia. Zaleca się, by nie depilować skóry na co najmniej dwa dni przed dłuższym opalaniem się.

Podobnie jest z goleniem, gdyż w tym przypadku na skórze może także dojść do podrażnień. Zaleca się natomiast by dzień przed opalaniem zrobić dokładny peeling skóry. Dzięki temu usuniesz martwy naskórek, skóra będzie gładsza a dzięki temu opalenizna zdrowsza i równiejsza, będzie się także dłużej utrzymywała.

Wykonaj jednak peeling drobnoziarnisty, gdyż w przypadku gruboziarnistego nietrudno o podrażnienie skóry, które jest niebezpieczne w opalaniu.