Słodka trucizna

Słodycze są czymś, co lubi chyba każdy z nas. Często sięgamy po coś słodkiego na poprawę humoru lub aby umilić sobie dzień. Pociąg do słodyczy jest winą przyzwyczajenia. Już od najmłodszych lat, cukier kojarzy się człowiekowi z czymś smacznym i przyjemnym.

Często słodycze dostawaliśmy w ramach nagrody, więc było to czymś pozytywnym. Coraz częściej słyszy się powiedzenie, że „czekolada jest najlepszym przyjacielem kobiety”, ponieważ po niej po prostu czujemy się lepiej psychicznie. Jednak czekolada jak i inne „leguminy” mają działanie uzależniające. Należy szczególnie uważać na ilość spożywanych przez nas łakoci.

Są one bowiem niebezpieczne dla naszego organizmu, co zauważyć możemy w późniejszym okresie nadmiernego zjadania słodyczy. Nadmiar cukru odbija się na wyglądzie naszej figury, ponieważ prowadzą do szybkiego i niekontrolowanego tycia. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ każdy chyba wie, że słodycze mają w sobie ogromne ilości kalorii, które ciężko spalić bez odpowiedniego wysiłku fizycznego. Jednak co słodycze mają w sobie takiego, że po ich spożyciu czujemy się znacznie lepiej? Otóż cukier powoduje podwyższenie poziomu serotoniny, czyli hormonu szczęścia w naszym organizmie.

Stąd też bierze się uczucie zadowolenia podczas konsumpcji łakoci.

www.e-mazi.pl