Tematyczne przyjęcie – Azja

Warto, dla urozmaicenia, wprowadzić nową świecką tradycje i zapraszać znajomych od czasu do czasu na przyjęcia tematyczne. Miałoby to polegać na tym, aby serwować tego wieczora tylko potrawy i trunki z jakiegoś kraju lub regionu geograficznego.

To nie tylko niezwykła przygoda, prawie, że podróż w tamte rejony, ale i sposób na poznanie różnych tradycji kulinarnych. Na pierwszy ogień mogłaby pójść Azja.

Możemy podejść do tematu dwojako. Pierwszy sposób, znacznie prostszy, to przygotowanie kilku azjatyckich potraw z różnych krajów i zaserwowanie ich jednego wieczora.

Wtedy mogą pojawić się obok siebie potrawy japońskie, wietnamskie, tajskie czy chińskie. Oczywiście sprawi to, że nie poznamy tajemnic poszczególnych kuchni i potraktujemy je trochę po łebkach.

Dlatego o wiele lepszy jest drugi sposób mianowicie poświęcenie każdemu z tych krajów osobnego wieczoru. Z pewnością to bardziej spodoba się naszym przyjaciołom i rodzinie.

Będziemy też mieli okazję bliżej przyjrzeć się poszczególnym tradycjom kulinarnym, poznać składniki i techniki przygotowywania potraw.

odszkodowania.bankowo.org.pl