Tkaniny sztuczne

Tkaniny sztuczne to takie, które powstają ze związków istniejących w przyrodzie jak na przykład z pozyskiwanej z drzewa celulozy lub też kauczuku. Wspomniane tkaniny wykorzystują surowce organiczne, ale możliwe jest także użycie tych nieorganicznych w postaci węgla, metali czy też tlenków.

Różnica między tkaninami syntetycznymi a sztucznymi tak naprawdę jest w procesie ich produkcji. Jedne i drugie bywają mniej przyjazne człowiekowi w stosunku do tkanin z włókien naturalnych, jednakże posiadają czasami właściwości o wiele od nich lepsze, będące dla człowieka wygodniejszymi.

ProfiTechnik Produkując worki foliowe zwracamy uwagę na jakość i zgodę z naturą.

Produkty powstające z tkanin sztucznych są bardzo rozpropagowane, ich ewolucja następuje cały czas, ponieważ człowiek doskonali technologię produkcyjną a także stara się wykorzystując różne mieszanki i połączenia uzyskiwać coraz to nowsze tkaniny o ciekawszych i bardziej wszechstronnych właściwościach. Sztuczne futro, bluzka ze sztucznego jedwabiu czy też bluza polarowa pojawiają się w wielu domach i doceniamy ich nie tylko właściwości, ale także cenę, za którą przyszło nam je nabyć.