Urządzenia wspomagające, czyli wózki widłowe

Niezbędnym urządzeniem wykorzystywanym do pracy w porcie a służącym do przetransportowywania towarów z miejsca w miejsce są wózki widłowe. Bardzo szeroka oferta produktów tego typu pozwala dobrać odpowiedni sprzęt, posiadający satysfakcjonujące parametry, w zależności od potrzeb danego klienta.

Zarówno wielkość, nośność przeładunkowa jak i wydajność pracy stanowią ważne parametry wyboru. Wózki widłowe typu platformowego cechować się będą bardzo dużą ładownością, przede wszystkim dzięki zastosowanej platformie.

Ten rodzaj transportera daje możliwość tylko i wyłącznie poziomego przeniesienia produktów. Wózki masztowe natomiast, pozwalają na układanie towarów na różnych poziomach.

Paletowe czy też umożliwiające ładowanie boczne to często urządzenia niezbędne i niezastąpione w pracy magazynowej i przeładunkowej. W zależności od potrzeb oraz ilości posiadanego miejsca magazynowego, a także rodzaju transportowanego towaru, akurat w przemyśle morskim zastosowanie mają praktycznie wszystkie rodzaje tych urządzeń.

www.suldus.pl