Urządzenia wspomagające, czyli wózki widłowe

Niezbędnym urządzeniem wykorzystywanym do pracy w porcie a służącym do przetransportowywania towarów z miejsca w miejsce są wózki widłowe. Bardzo szeroka oferta produktów tego typu pozwala dobrać odpowiedni sprzęt, posiadający satysfakcjonujące parametry, w zależności od potrzeb danego klienta.

Zarówno wielkość, nośność przeładunkowa jak i wydajność pracy stanowią ważne parametry wyboru. Wózki widłowe typu platformowego cechować się będą bardzo dużą ładownością, przede wszystkim dzięki zastosowanej platformie.

specjalistyczne ściany osłaniające ściany osłonowe osłaniające ściany

Ten rodzaj transportera daje możliwość tylko i wyłącznie poziomego przeniesienia produktów. Wózki masztowe natomiast, pozwalają na układanie towarów na różnych poziomach.

Paletowe czy też umożliwiające ładowanie boczne to często urządzenia niezbędne i niezastąpione w pracy magazynowej i przeładunkowej. W zależności od potrzeb oraz ilości posiadanego miejsca magazynowego, a także rodzaju transportowanego towaru, akurat w przemyśle morskim zastosowanie mają praktycznie wszystkie rodzaje tych urządzeń.