Wysokość filtra przeciwsłonecznego

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do ochrony przeciwsłonecznej. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko samą formą i rodzajem filtra, ale także jego wysokością. Wysokość filtra świadczy o mocy, z jaką kosmetyk chroni naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Kremy i balsamy z filtrem niskim – 5-10 SPF to minimalna ochrona. Możesz je stosować wychodząc na spacer, jednak nigdy nie w sytuacji, kiedy chcesz opalać się w słońcu przez kilka godzin, gdyż takie kosmetyki nie zabezpieczą twojej skóry wystarczająco dobrze. Produkty ze średnią ochroną, czyli te z SPF w wysokości 15-30 to kosmetyki odpowiednie dla osób, których skóra przywykła już do opalania a także dla tych, którzy z natury mają ciemniejszą karnację.

Kosmetyki z SPF 15-30 mogą być już stosowane jako ochrona przy tradycyjnym opalaniu. Kosmetyki z filtrem wysokim, czyli powyżej 30 SPF, powinny być stosowane przez osoby ze skłonnością do poparzeń słonecznych, z jasną karnacją. Wysokie filtry są także zalecane do ochrony skóry twarzy i dekoltu, czyli miejsc najbardziej podatnych na szkodliwe działanie promieni słonecznych.