Zadbaj o skórę także po opalaniu

W bezpiecznym opalaniu się ważna jest nie tylko ochrona ciała w trakcie kontaktu ze słońcem, ale także pielęgnacja skóry już po opalaniu. Nawet nałożenie najlepszego filtra nie gwarantuje bowiem tego, że skóra będzie całkowicie bezpieczna lub że po kilku dniach nie pojawią się z nią dodatkowe problemy.

Po zakończeniu opalania nałóż na skórę balsam lub krem nawilżający. Obecnie na rynku dostępne są także kosmetyki przeznaczone specjalnie do ochrony po opalaniu.

Mają one zazwyczaj formę oliwki lub spray’u. Kosmetyki takie mają wiele właściwości – przede wszystkim koją podrażniona skórę oraz ją chłodzą.

Pomagają w szybszym ustępowaniu objawów ewentualnych poparzeń słonecznych oraz nawilżają i ujędrniają skórę. Kosmetyki po opalaniu wpływają także na opaleniznę, która ma się po ich zastosowaniu dłużej utrzymywać i wyglądać naturalnie oraz zdrowo.

Świetnym kosmetykiem po opalaniu jest oliwa dla dzieci. Ma ona właściwości kojące i łagodzące, świetnie nawilża ciało oraz chłodzi skórę po opalaniu.