Współpraca z naukowcami
Przemysł nie byłby tym, czym jest, gdyby nie szeroka i aktywna współpraca ze światem nauki. Tak naprawdę przemysłowcy są na nią skazani, ponieważ właśnie ludzie nauki najczęściej dokonują odkryć oraz eksperymentów, które stopniowo zmieniają oblicze różnych sfer wytwórczości. Tyczy się to także maszyn przemysłowych, które z roku na rok są coraz doskonalsze, dokładniejsze i bardziej wydajne.
Stopniowo pojawiają się nowe rozwiązania, związane z aspektem elektroniki, informatyzacji czy nowych materiałów. Naukowcy także mają interes w tym, by poświęcać przemysłowi sporo uwagi, albowiem dla nich także oznacza to konkretne zyski. Miejmy bowiem na uwadze, że każdy niemal nowy koncept ma również swój wymiar ekonomiczny.
Na technologii stworzonej w warunkach laboratoryjnych jej autorzy mogą sporo zarobić, o ile zadbają o swoje interesy. To samo tyczy się całych placówek, dla których partycypacja w rozwoju przemysłu ma charakter prestiżowy i pozwala budować społeczną świadomość ich pozytywnej roli. Sojusz ludzi ciężkiej pracy z ludźmi nauki jest tym samym korzystny dla obu stron.